Dokumenti Latvijas Valsts vēstures arhīvā

Viena no lielākajām problēmām sākot radurakstu pētīšanu ir saprast, ko un kā var atrast arhīvos. Arī man šis jautājums vēl arvien rodas līdzko jāmeklē ziņas par kādu periodu vai jautājumu, ar ko agrāk neesmu saskārusies. Viena visaptveroša ceļveža nav. Arī viens visu zinošs konsultants ir nesasniedzams sapnis.


Latvijas Valsts vēstures arhīvs


Bet bieži vien atkal un atkal pārlasu Valdas Kvaskovas rakstu "Dzimtu vēstures dokumenti Latvijas Valsts vēstures arhīvā". Tas kalpo par labu ceļvedi visiem ciltskoka pētīšanas iesācējiem. Rakstā minēta virkne fondu, kuros meklēt ģenealoģiskas ziņas. Arhīva rakstu krājums "Latvijas Arhīvi" arī pieejams internetā un tajā publicētajos rakstos par visdažādākajām vēstures tēmām vienmēr ir norādes uz avotiem, t.i. fondiem un lietām, kur ziņas atrastas. Var pārlasīt rakstus par sev interesējošu periodu vai tematu un izmantot avotu norādes kā ceļvedi saviem pētījumiem.


Pirmais, kas jāsaprot dodoties meklēt dokumentus arhīvā, ir arhīva uzbūve - to veido iestāžu dokumentu kolekcijas. Lai atrastu kādu dokumenti, jāzina, kura iestāde šādu dokumentu varēja sastādīt vai glabāt. Tālāk jāmeklē šīs iestādes fondā. Šeit labs palīgs ir "Novadpētnieka rokasgrāmata", kas pieejama vietnē Historia.lv. Tajā izstāstīts, kāda bijusi administratīvā pārvalde Latvijas teritorijā un kādas iestādes darbojās katrā guberņā.

642 views

Contacts

Please use this form to order or contact me

​​Tel: +371 2 914 6270

  • White Facebook Icon

© 2018 by Agnese Lūse, Katrīna Kanepone, Madara Lieciniece